ФорумФорум  КалендарКалендар  ДопомогаДопомога  ПошукПошук  Список користувачівСписок користувачів  ГрупиГрупи  ЗареєструватисьЗареєструватись  ВхідВхід  

Частка | 

Різне

Попередня тема Наступна тема Донизу 
АвторПовідомлення
Lana
Адміністратор
Адміністратор

Корейчики : 388
Камсаамніда : 28
Дата регистрации : 03.08.2014

СтворюватиТема: Різне   Нд 4 Січ 2015 - 6:24

Різне

T.O.P.L.A.N.A

Востаннє редаговано Lana (Нд 4 Січ 2015 - 6:36); всього редагувалось 2 раз(и)
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача http://clubfate.ukrainianforum.net
Lana
Адміністратор
Адміністратор

СтворюватиТема: Re: Різне   Нд 4 Січ 2015 - 6:33

Як правильно звертатись? :

Так буде українською :

Суржик 1:

Суржик 2 :

T.O.P.L.A.N.A
На початок Донизу
Lana
Адміністратор
Адміністратор

СтворюватиТема: Re: Різне   Нд 4 Січ 2015 - 6:48

АЛМАЗА , АЛМАЗУ , АЛЖИРА , АЛЖИРУ , АПАРАТА , АПАРАТУ , БАЛА , БАЛУ , БЛОКА , БЛОКУ , БОРА , БОРУ , БУЛАТА , БУЛАТУ , БУРЯКА , БУРЯКУ , ВАЛА , ВАЛУ , ЕЛЕМЕНТА , ЕЛЕМЕНТУ , ІНСТРУМЕНТА , ІНСТРУМЕНТУ , КАМЕНЯ , КАМЕНЮ , КЛИНА , КЛИН
У яких іменниках зміна закінчення впливає на значення слова?
Ось ці лексеми в родовому відмінку: алмаза (коштовний камінь) – алмазу (мінерал), акта (документ) – акту (дія), Алжира (місто) – Алжиру (країна), апарата (прилад) – апарату (установа), бала (одиниця виміру) – балу (святковий вечір), блока (частина споруди, машини) – блоку (об'єднання), бора (свердло) – бору (хімічний елемент), борта (одяг) – борту (судно), булата (зброя) – булату (сталь), буряка (одиничне) – буряку (збірне), вала (деталь машини) – валу (насип), елемента (конкретне) – елементу (абстрактне), інструмента (одиничне) – інструменту (збірне), каменя (одиничне) – каменю (збірне), клина (предмет) – клину (просторове поняття), листа (одиничне) – листу (збірне), листопада (місяць) – листопаду (процес), папера (документ) – паперу (збірне), пояса (предмет) – поясу (просторове поняття), рахунка (документ) – рахунку (дія), соняшника (одиничне) – соняшнику (збірне), терміна (слово) – терміну (строк), стана (технічне) – стану (муз. та ін.), фактора (маклер) – фактору (чинник) і т. ін.
slovopedia.org.ua/30/53392/26577.html

T.O.P.L.A.N.A
На початок Донизу
Charmy
Адміністратор
Адміністратор

Корейчики : 532
Камсаамніда : 74
Дата регистрации : 14.08.2014

СтворюватиТема: Re: Різне   Нд 4 Січ 2015 - 7:08

Закінчення іменників другої відміни чоловічого роду в родовому відмінку однини

Закінчення -а, -я мають іменники, коли вони означають:

1.   назви осіб, власні імена та прізвища, персоніфіковані предмети та явища: Вітра, Дмитра, Івана, Ліса, Мороза, професора, студента
2.  назви тварин і дерев: ведмедя, вола, дуба, зайця, коня, ясеня
3.   назви предметів: ножа, олівця, стола́ (сто́лу)
4.  назви населених пунктів: Києва, Львова, Лондона, Нью-Йорка, Харкова
5.   географічні назви з наголосом у родовому відмінку на кінцевому складі та з суфіксами -ов, -ев (-єв), -ин (-їн): Дністра́, Іртиша́, Орла́, Пскова, Тетерева
6.   назви мір довжини, ваги, часу, місяців і днів тижня, грошових знаків: кілометра, грама, місяця, вівторка, жовтня, долара; а також зменшені форми на -к: ліска, ставка́, майданчика
7.  назви машин і їх деталей: автомобіля, дизеля, мотора
8.   терміни іншомовного походження, які означають елементи будови чогось, конкретні предмети, геометричні фігури та їх частини: атома, квадрата, радіуса, ромба, сектора; а також українські за походженням суфіксальні слова-терміни: відмінка, займенника, трикутника, чисельника

Закінчення -у, -ю мають іменники, коли вони означають:

1.   назви речовини, маси, матеріалу: бензину, граніту, піску, каменю, льоду, спирту, але: хліба
2.  збірні поняття: батальйону, капіталу, колективу, лісу, то́му, товару
3.  назви кущових і трав'янистих рослин і сорти плодових дерев: барвінку, гороху, наливу, ренету, щавлю
4.   назви будівель, споруд, приміщень та їх частин: вокзалу, клубу, коридору, магазину, палацу, тину, але: бліндажа, гаража, куреня, млина, хліва, карниза, еркера, портика
5.    назви установ, закладів, організацій: інституту, комітету, штабу
6.  слова із значенням місця, простору: краю, лиману, абзацу, світу, лугу
7.   явища природи: вітру, грому, дощу, снігу
8.  назви почуттів: болю, сорому, страху
9.  назви процесів, станів, властивостей, ознак, формацій, явищ суспільного життя, загальних і абстрактних понять: винятку, галасу, звуку, моменту, принципу, руху, світогляду, спорту, шуму, але: ривка, стрибка
10. терміни іншомовного походження, що означають фізичні або хімічні процеси, частину площі, літературознавчі терміни: аналізу, синтезу, образу, памфлету, нарису, стилю, сюжету
11.  назви ігор і танців: вальсу, краков'яку, хокею, тенісу, але: гопака
12.  назви складних безсуфіксних слів: живопису, трубопроводу
13.   префіксальні іменники (крім назв істот): вибою, опуху, прибою, прибутку, сувою, успіху
14.  географічні назви: Алтаю, Бугу, Донбасу, Дону, Криту, Китаю, Нілу, Сибіру

uk.wikibooks.org
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача
Спонсируемый контент

СтворюватиТема: Re: Різне   

На початок Донизу

Різне

Попередня тема Наступна тема На початок 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Реліз-група ClubFATE :: ПРОЕКТИ ClubFATE: ПЕРЕКЛАДИ, СУБТИТРИ, ОЗВУЧУВАННЯ та ін. :: ПРОЕКТИ ClubFATE: ПЕРЕКЛАДИ, СУБТИТРИ, ОЗВУЧУВАННЯ та ін. :: Технічний-